COVID-19 Brytyjska aktualizacja imigracyjna – Czy przebywasz w Wielkiej Brytanii, a Twoje zezwolenie na pobyt wygasa?

26 Mar 2020, 55 mins ago

(Please note that this article is also available in English, Russian and Chinese)

 

Wcześniej dziś minister spraw wewnętrznych, Priti Patel, ogłosił informacje dla tych migrantów, którzy są obecnie ograniczeni do pozostania w Wielkiej Brytanii z powodu kryzysu COVID-19. 

Jeśli nie możesz opuścić Zjednoczonego Królestwa z powodu ograniczeń w podróżowaniu lub izolacji, a Twój pobyt na terytorium Wielkiej Brytanii wygasa między 24 stycznia 2020r. a 31 maja 2020r., Wiza zostanie przedłużona do 31 maja 2020r.

Musisz skontaktować się z Zespołem Imigracyjnym Coronavirus (CIT), aby zaktualizować swoje dane, jeśli wiza wygasa. Powinieneś podać:

  • twoje pełne imię i nazwisko (w tym ewentualne drugie imię)
  • datę urodzenia (dd/mm/rrrr)
  • narodowość
  • twój poprzedni numer referencyjny wizy
  • dlaczego nie możesz wrócić do swojego kraju (na przykład, jeśli granica została zamknięta)

Home Office poinformuje Cię wtedy, kiedy prośba została otrzymana i kiedy wiza zostanie przedłużona.

 

Czy chcesz zmienić kategorię wizy, aby pozostać w Wielkiej Brytanii?

W tych niespotykanych okolicznościach będziesz mógł ubiegać się z Wielkiej Brytanii o przejście na długoterminową wizę brytyjską do 31 maja 2020r. Obejmuje to wnioski, w których zwykle będziesz musiał ubiegać się o wizę z kraju ojczystego.

Musisz spełnić te same wymagania wizowe i wnieść opłatę aplikacyjną w Wielkiej Brytanii.

Obejmuje to osoby, których urlop został już automatycznie przedłużony do 31 marca 2020r.

W trakcie podejmowania decyzji w sprawie twojego wniosku, będziesz mógł pozostać w Wielkiej Brytanii na tej samej podstawie, co obecny status imigracyjny.

 

Ogólne aktualizacje COVID-19

Czy jesteś obecnie poza Wielką Brytanią i zamierzasz ubiegać się o wizę na wjazd do Wielkiej Brytanii?

Wiele brytyjskich urzędów składania wniosków wizowych (VAC) jest zamkniętych lub oferuje ograniczone usługi.

Zanim rozważysz złożenie wniosku za granicą, sprawdź, czy urzędy wizowe są otwarte i rozpatrują wnioski w tym czasie.

 

Zwrot dokumentów

Jeśli aktualnie masz nierozstrzygnięty wniosek lub decyzja została podjęta i zapłaciłeś za zwrot kuriera, paszport zostanie zwrócony, jeśli trasy kuriera pozostaną otwarte.

Jeśli Twój paszport znajduje się obecnie w VAC i chcesz go otrzymać kurierem, skontaktuj się bezpośrednio z TLS lub z VFS Global bezpośrednio, jeśli jeszcze nie zapłaciłeś za kuriera.

 

Centrum pomocy imigracji koronawirusa

Jeśli masz pytania dotyczące imigracji związane z koronawirusem, napisz do Centrum pomocy imigracji Koronawirusa w języku angielskim:

Email: CIH@homeoffice.gov.uk.

Możesz także zadzwonić do Centrum pomocy imigracji Koronawirus.

Tel: 0800 678 1767 (Poniedziałek – Piątek, 9.00 – 17.00)

Połączenia są bezpłatne.

 

Należy pamiętać, że informacje na tym blogu są aktualne w dniu i godzinie opublikowania. Sytuacja dotycząca zasad i wytycznych opartych na pandemii COVID-19 może ulec zmianie w krótkim czasie. Będziemy ściśle monitorować wszystkie aspekty imigracji z Wielkiej Brytanii, na które koronawirus może mieć duży wpływ, dlatego prosimy o spradzanie aktualizacji kolejnych blogów i artykułów, które będziemy publikować na naszej stronie.

 

Informacje na tym blogu służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają charakteru wyczerpującego ani nie służą poradą prawną. Chociaż dołożono wszelkich starań, aby informacje i prawo były aktualne na dzień publikacji, należy podkreślić, że z uwagi na upływ czasu nie musi to odzwierciedlać obecnej sytuacji prawnej. Gherson nie ponosi odpowiedzialności za straty, które mogą wyniknąć z dostępu lub polegania na informacjach zawartych na tym blogu. W celu uzyskania formalnej porady na temat obowiązującego prawa nie wahaj się skontaktować z Gherson. Porady prawne udzielane są wyłącznie na podstawie pisemnej umowy, podpisanej przez klienta oraz przez Gherson lub w jego imieniu.

©Gherson 2020